Zobacz mnie na GoldenLine

Jestem Profeo

darmowe liczniki

Blog > Komentarze do wpisu

Tweetzi – prasówka z Twittera

Pojawienie się w ostatnich dniach wyszukiwarki na stronie głównej Twittera dowodzi kierunku, w jakim zmierza ten serwis. Okazuje się, że początkowo niewinne statusy informujące znajomych o tym "co teraz robię", przekształciły się w strumień tworzący światowe trendy popularności danych tematów w sieci (wybory w USA, zamieszki w Iranie, śmierć Michaela Jacksona).

Być może twórcy Twittera planowali rozwój serwisu w tym kierunku? A może po prostu te tłumy mikroblogerów wyrwały im się spod kontroli tworząc wielkie, światowe medium nowej generacji? Wyszukiwarka na stronie głównej Twittera to mała, ale znacząca zmiana. Pokazuje w którą stronę skręca szukanie informacji w sieci. Internet staje się coraz bardziej społeczny, a suche dane zastępuje strumień emocji żywych ludzi nadawany na żywo za pośrednictwem krótkich wpisów. Teraz z wykorzystaniem Twittera można śledzić najważniejsze tematy, nawet z jednego dnia.

Ciekawym serwisem badającym trendy na Twitterze i zbierającym je w jednym miejscu jest Tweetzi (Daily Tweet). Serwis na bieżąco tworzy zestawienie i wyświetla obecne trendy, ale możemy też zobaczyć czym żył Twitter przez ostatnie 24 i 48 godzin. Ostatnio na topie był np. temat śmierci wielkiego trenera piłkarskiego, Bobby'ego Robsona - RIP Sir Bobby Robson. Po wybraniu trendu, na stronie widzimy strumień wpisów z Twittera związanych z tym wydarzeniem, a także wpisy z serwisu Friendfeed. Zestawienie obejmuje również linki, wpisy z blogów, informacje zebrane z innych serwisów i Wikipedii oraz zbiór związanych z osobą trenera filmów z Youtube.

Zanim rozpoczniemy codzienną lekturę RSS, warto odwiedzić Tweetzi i przeprowadzić szybką prasówkę najpopularniejszych obecnie tematów w sieci.

wtorek, 04 sierpnia 2009, matesky

Polecane wpisy

  • Blipujący Radom

    Wracając jeszcze do tematu rosnącej popularności Blipa muszę napisać o tym, co się dzieje w tym względzie w Radomiu. A dzieje się sporo, bo Radom nam się ostatn

  • #kdt, czyli polski Teheran

    "Jaka wizyta, taki zamach" - powiedział (moim zdaniem, mimo wszystko nieelegancko) Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski po słynnym incydencie z rzekomym ostrze

  • O, mikroblogi!

    Na świecie mikroblogi, czyli serwisy pozwalające wysyłać krótkie wiadomości tekstowe, publikować zdjęcia i filmy, są już zjawiskiem masowym. Od kilku miesięcy T

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
medialnaona
2009/08/11 00:49:25
Twitter stał się ofiarą ataków hakerskich... Czy to już nie zakrawa o szaleństwo?
Generalnie myślę sobie, że mirkoblogi i wszystkie platformy tego typu to jakiś klucz do władzy - w prostocie bowiem drzemie siła. Zamiast rozbudowywać mocarstwa do granic (nie)skończoności, lepiej chyba sięgnąć po maczugi.

Tymczasem zapraszam do siebie, udało mi się powrócić po 4-miesięcznej pauzie. I już czuję się lepiej niż przed chwilą:)

Pozdrawiam. Dziennikarstwo.blox.pl
-
Gość: kepilif, *.chello.pl
2009/08/16 12:06:11
Coś podobnego oferuje blip-trendy.pl/ na naszym polskim blipie, ale z tego co kojarzę, to hot trendy są jeszcze wybierane ręcznie. Może niedługo się to zmieni?
-
matesky
2009/08/16 16:54:38
@medialnaona: Rzeczywiście ostatnio mikroblogi były w centrum uwagi - przypomnijmy tylko Teheran, czy właśnie ostatni atak hakerski. Cyberterroryzm i cyberwojna powoli przestają być pojęciami ze słownika sci-fi, a stają się rzeczywistością (przecież Rosja przypuściła już raz cyberatak na Estonię).

Gratuluję powrotu :) Ja, jak widać, zamierzałem pisać codziennego bloga newsowego, ale widzę, że była to błędna decyzja. Jest sporo dobrych portali z którymi bym się pokrywał, a nie chcę być wtórny i pisać o niczym - przyznaję, że był to niewypał, z którego wytłumaczę się jutro i wracam do autorskich postów, bo chyba do tego najlepiej nadaje się blog :)

@kepilif: Ciekawe i działa - #madonna, #roewer - od razu widać, że mamy weekend :)